Anbefalte innlegg

Har lagt merke til at putrer å "smeller"(Ikke i eksos,men i selve LMM) .dette kom etter at jeg monterte et KN innsats filter! Merker det også på tomgangen at den er ujevn, går opp å ned,høres ut som ettertenning når den står på tomgang. Er dette normalt? Har LMM'en tatt kvelden?

 

Har ikke merket forskjell på drag eller noe, men er bare plagsomt at den driver å putrer å smeller på tomgang

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Få lest av feillageret på bilen. Kanskje dette har vært der også med originalt filter, men at du da ikke hørte/la merke til det. Noen slanger du har glemt å sette på???

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

KN filteret ble montert av ES tuning, da bilen var der inne sist å fikk lest av feilkoder! Men kom ikke noe opp da! Var bare en temp.sensor som de fikk feilkode på. Men får vell bare høre med en kompis å prøve å lese av da!

Men leste at det er ikke alltid at LMM kommer opp som feilmelding,så får "håpe" at den gjør det da!

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Ikke sikkert den gir feilkoder som lagres nei. For å diagnostisere LMM bør dette gjøres av en person i passasjersetet, mens bilen kjøres. Innsugd luftmengde logges og sammenlignes med oppgitte verdier. Er en viss prosedyre på dette jeg ikke helt husker..

 

Ble temp-føleren skifta da?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Temp. føleren ble skiftet ja.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.