Dårlig effekt 1,9 TDi 130 hk

Anbefalte innlegg

Hei.

 

Har problemer med at effekten på bilen er heller laber til tider når den er kald. Akkurat som om ikke turboen spinner.... Noen med en kyndig formening om hva det kan være?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

LMM, ladetrykksfølere sitter vell ca 3 stk på denne. En til turbo, en til EGR og en til begge :) Mapsensor, tregt WGT system i turbo og defekt Wastegate er stort sett di vanligste tingene.

 

LMM er nok mitt første punkt å sjekke. Sjekk med VAG-COM om den avleser riktig gjennomstrømning av luft ved pådrag.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Skal prøve på det. Takk skal du ha.

 

Kan forresten legge til at det føles som om jeg ikke har snurre (at den ikke lader spinner seg opp i allefall) Turtallet kommer jo, men det tar jo lenger tid enn vanlig da....'

 

Regner med at dette dekkes av garrantien uansett så

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Høres VELDIG ut som LMM.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.