Tempmåler på villspor...

Anbefalte innlegg

Har en A3 1.8t som ikke blir mer enn 70 grader på nåla, kun sjeldene ganger 90.

Byttet kjølevann i går og sjekket at termostaten åpnet riktig, alt ok.

 

Tempføler?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Om du er sikker på at termostat fungerer som den skal, så ville jeg skiftet Kjølevannsføler -G62.

Kan også være lurt å ta en diagnoseutlesing om du har sjans til det, bruker som regel å komme opp feil om den er defekt, men ikke alltid det lagrer seg feil selv om den er gåen.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Hadde samme problem på min A6. Bytta føler, samme feilen. Byttet til slutt termostaten og etter det har den alltid ligget på 90grader.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Har du sjekka at vannpumpa faktisk er iorden , skovlene kan løsne fra akslingen og ikke går rundt. Har hatt noen rare symptomer med dette selv om temperaturen burde blitt høyere har det vært endel motsatt også.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.