Ny styreenhet sier verksted. (skeptisk)

Anbefalte innlegg

Vel det er kompisen sin automat igjenn. Passat 3gb 2.0

 

Girkassa hans har altid giret litt rart. ble bedre ei stund etter at vi byttet olje å filter

Vag verksted har hele tiden mant at kassen må byttes selv om det ikke er noen koder.: klø :

 

Så tok 4 gir kveld, da kommer det koder om ventil fire som ikke fungerer,

 

Et annet verksted, type elektrodiesel har byttet noe greier under konsollen siden den ikke kunne startes i park, bare i fri. Dette hjalp ikke. 5000 bortkastet.

NÅ vil samme verkstedet bytte styreenhet. Hvis jeg går inn på styreehet via avg com så fungerer all communikasjon ok. Den sier den står i riktig gir temp osv, utenom 4.gir. får oxo feilkode om ventil 4 . denne feilen kommer tilbake hvis jeg sletter den.

 

Er det bare meg eller er det dumt å bruke 8000 på en ny styreenhet....

 

Grunnen til at de vil bytte er at de ikke får startet bilen i park og at den ikke går i 4. gir. Vistnok var litt fuktig under matten der styreenheten ligger.:confused:

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.