Anbefalte innlegg

Får opp denne feilmeldingen:

 

Address 01: Engine

Control Module Part Number: 03G 906 016 FE

Component and/or Version: R4 1,9L EDC 0000SG 9820

Software Coding: 0000071

Work Shop Code: WSC 29203

*ÝH

17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Open Circuit

P1588 - 000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

RPM: 882 /min

Torque: 41.5 Nm

Speed: 10.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.21 V

Bin. Bits: 11000100

Torque: 141.5 Nm

Torque: 0.0

 

 

Er det noen måte å sjekke om motorfestene begynner å bli defekte?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Feilen indikerer en elektrisk feil ved ventil, eller brudd i ledningsnettet fram til ventiler på motorfester.

Mest sannsynlig brudd i ledninger, men du kan prøve å måle motstand i ventiler. Usikker på hvor mange ohm det skal være, men i følge feilkoden er det brudd, så får du ingen utslag på apparatet er det ventiler som er defekte.

Vil nok ikkje merke det særlig på bilen, men er festene veldig dårlige vil du få mye bevegelse i motor ved girskift og gass/motorbrems. Kjenner det ved at det rykker i bilen.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Skal motorfestene ha den samme formen når de er montert som når de er nye? Begge motorfestene foran er deformert når man ser på dem ovenifra. De er ikke ovale/runde i toppen som nye er, men det øverste gjengestaget presser gummien ned ca 3-5 cm i forhold til slik de ser ut nye. Kan det være et tegn på at de er defekte?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.