noen som kan hjelpe meg med motorkode til s4 c4

Anbefalte innlegg

Hei.

Har en 93 s4 v8 (manuell 6). Han som hadde den før meg trodde det var skiftet motor på den en gang i tiden, men ikke identisk motor. 93 s4 v8 kom meg bekjent kun med motor typ ABH (?).

så det vil si at det kan sitte en s6 motor i den, AEC eller AHK. sliter med å finne motorkoden som er stemplet i blokka, noen som vet akkurat hvor det sitter så jeg slipper å lete på begge sider?

 

hvis det viser seg at det sitter en AEC eller AHK i den, er det noen som har noen kommentarer når det gjelder motorstyring, om disse motorene fritt kan brukes om hverandre eller justeringer/modifikasjoner må til? syntes nemlig det er tendenser til fusking ved pådrag..

 

kommentarer mottas med takk :)

 

Christer

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Motoren i Audi V8 4.2 og S4 4.2 er helt like og har motorkode ABH.

S6 4.2 har 10 hk mer og har som du sier annen motorkode, det eneste som skiller er - om jeg ikke husker feil - eksoskamakslingene.

Jeg har for meg at motorkoden står i forkant av blokken på venstre side.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Takk!

 

da skal jeg se om jeg finner ut hva slags motor jeg har(...)

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.