Får ikke vindusviskeoverføring til å funke ordentlig. A3 8P

Anbefalte innlegg

Har netopp byttet vindusviskeroverføring framme på min A3 8P. Selve byttinga og monteringa gikk greit. Men etter jeg monterte det første gang, så ville viskerne bare gå opp, så måtte jeg trykke på en gang til for at de skulle gå ned igjen.

Etter litt prakk fant jeg ut at mutteren på undersiden av viskermotoren ikke kunne være for stram eller løs. Testet litt deretter, skrudde alt sammen igjen, men etter TO (!: mad :) runder opp og ned så "kilte" de seg fast igjen!

 

Så jeg lurer på: når vet jeg at jeg har strammet hardt/svakt nok? Virker som om stramminga har mye å si.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

har ikke vert borti att stramminga har noe å si, ang stramt eller svakt.

drar bare til muttra til den sitter :)

kan jo evt være feil med motoren da?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Fant ut at det var en del som var annerledes mellom den nye og gamle. Byttet på de, og det funker greit så langt. Føler at de er litt "seig" og at det ikke vil vare evig, men jeg får bare leve med det :P

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.