Nyinnkjøpt Audi med et par mangler

Anbefalte innlegg

Heisann!

 

Kjøpte meg en Audi 2.3 quattro avant nylig. (aar motor) Og har da et par spm.

 

-speedometernåla henger seg opp. Skiva har begynt å flasse litt.men tok ut instrumentene og "skrapte" av det som hadde flasset av. Resultat:ingen: rolleyes

Noen som har et tips å komme med?

 

-var ut å prøvde bilen isted. Viser seg da at den drar noe ujevnt ved ca. 4500omdr og oppover. (kun 2.gir som jeg prøvde) Syns også den er litt lat..

Så det berømte spm. er da. HVA KAN VÆRE GALT?:)

 

Takknemlig for svar.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Det at den er litt lat på veien oppover kan jo være så mangt. Du kan jo begynne med å bytte fordelerlokk, rotor, luftfilter og plugger. Hjelper ikke det, kan du ta en diagnosetest og se om det er feil på bankesensorene. En annen mulighet kan også være at hallgiveren i fordeleren er defekt.

 

 

Forøvrig virket iallefall de 2.3 10v-ene jeg har prøvd mye kjappere i 3.gir i forhold til 2. og 4. uten at jeg helt skjønner hvorfor.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.