Defekt Xenon, (Ikke ettermontert) Ballast?

Anbefalte innlegg

Har en A4 B5 med Hovedlykter med orginalt Xenon i nærlysene. Høyre side sluttet å virke for en stund siden. Byttet pære, men dette hjalp ikke, så da er det vel ballasten som er gåen tenker jeg.

 

Men HVOR sitter denne på disse? Inni lykta eller, kan ikke se noen noe plass. Å hvordan byttes denne? Kan man bruke en ballast som egentlig hører med på ettermonterte sett eller blir dette kaos?

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Antar at det er en facelift modell med hel lykt du har? Da er ballasten i bunnen av lykta. Den har spesiell form slik at den passer der. Det går sikkert an å bruke vanlig Hella ballast (slik som på ekstra fjernlys), så lenge den er for D2S, men da må du ha ballasten montert eksternt.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.