Anbefalte innlegg

Hallo. Lager en ny tråd siden det var dårlig respons på siste post.

 

Litt om problemet:

Når jeg kjører så kommer det en suselyd. Denne blir borte når abs lampa kommer. (Da har jeg ikke abs)

Jeg tok av begge navne bak da jeg skulle skifte hjullager, men jeg fikk ikke ut abs sensoren, så jeg koblet fra under setet.

 

Går det an å få koblet opp mot vag-com og sjekke hvilken sensor som er ødelagt?

Hvordan får jeg ut abs sensoren?

 

Takk for evnt hjelp: rolleyes

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Ja, med riktig kontakt og programvare i forhold til bil kan du koble til vag-com eller VAS. Regner med det gir deg noen hint.

 

ABS følerene hender det man må bruke MAKT for å få ut. Noen er i utgangspunktet bare presset inn i navet, andre sitter med en liten skrue i tillegg. Begge setter seg noe j.... fast etterhvert. Sansynligvis får du den ikke ut hel, så regn med å måtte kjøpe nye i så tilfelle.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

jessda. Men hva kan den irriterende lyden fra motorrommet være da tro? Lyden blir borte når absen slår ut!

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider



VACN 2018- Powered by Invision Community

Bli medlem
×

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å kunne vise siden slik vi har utviklet den.
Godtar du ikke dette, må du avslutte bruken og forlate vårt nettsted, ellers vil VACN anta du aksepterer dette.